Değerli Öğrencilerimiz,

 

Erasmus+ Programı Öğrenci Öğrenim, Staj ve New Horizons Staj Hareketliliklerinden yararlanmak üzere başvuruda bulunmayı planlayan öğrencilerimiz için, Koordinatörlüğümüzce yabancı dil seviye tespit sınavı düzenlenecektir. Söz konusu sınav 1 Mart 2017, Çarşamba günüYabancı Diller Yüksekokulu’nda saat 13:30‘ da gerçekleştirilecektir. Sınav İngilizce dilinde yapılacaktır.

 

Başvuru Yöntemi:

·         Sınav ücretsizdir.

·         Bununla birlikte, Erasmus Uygulama El Kitabının  4.2.4 maddesi

‘’Yükseköğretim kurumları, düzenledikleri yabancı dil seviye tespit sınava katılacak öğrenci sayısını belirleyebilmek ve sınav düzenlenmesine ilişkin masraflara ayrılan kaynakların israfını engellemek üzere sınava başvurup da mücbir bir sebep olmaksızın katılmayan öğrencilerden, Yükseköğrenim kapsamındaki herhangi bir hareketliliğe tekrar başvurmaları halinde, ağırlıklı seçim puanlarından -5 puan düşürülebilir. Mazeretsiz yabancı dil sınavına katılmama durumunda -5 puan indirilebilmesi için bu durumun sınav ilanında açıkça belirtilmesi zorunludur. İlanda belirtilmemişse, bu nedenle puan indirimi uygulanamaz.’’

gereğince, sınava başvurduğu halde girmeyen adayların, müteakiben yapacakları Erasmus hareketliliği başvurularında toplam puanlarından 5 puan eksiltme yapılacaktır.

 

·         Erasmus hareketlilik başvuruları Koordinatörlüğümüzün “app.int.cbu.edu.tr” adresli internet sayfası üzerinden alınacaktır.·         Online başvuru dönemi, başlamıştır.  Son başvuru tarihi 20 Şubat 2017, Pazartesi (Türkiye Saati ile) 17:00 olacaktır. Bu tarihten sonra yabancı dil sınavına başvuru seçeneği kapatılacaktır.·         Öğrencilerimizin başvuru için Erasmus Koordinatörlüğüne veya Bölüm Erasmus Koordinatörlerine gitmelerine gerek bulunmamaktadır. Başvuru sayfamızdan (app.int.cbu.edu.tr) kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra, “Sınav başvurusu” menüsünü seçmeleri ve “2017 YABANCI DİL SINAVI” altından, girmek istedikleri sınav türünü işaretlemeleri yeterlidir. Ayrıca, sınav başvuru formlarının bir çıktısı alınarak sınav tarihine kadar saklanmalı ve imzalanarak – koordinatörünüze ya da ofisimize imzalatmaya gerek yoktur- sınav girişinde öğrenci kimliği ve nüfus cüzdanı veya ehliyet ile birlikte (yabancı uyruklular için pasaport kabul edilmektedir) ibraz edilmelidir. (Formları Koordinatörlüğümüze getirmenize gerek bulunmamaktadır)


·         Bu başvurular sadece yabancı dil sınavı içindir. Erasmus Öğrenim veya Staj Hareketliliği başvuru dönemi ayrıca açılacaktır. Başvuru Takvimi için tıklayınız.·         Yabancı dil sınavı için yukarıda açıklanan yöntemler dâhilinde başvurmayan adaylar, sınava alınamayacaklardır.·         Engelli öğrencilerimizin, engel durumlarını ve özel taleplerini erasmus@cbu.edu.tr adresine bildirmeleri halinde sınav salonlarında kendileri için gerekli düzenlemeler Koordinatörlüğümüzce yapılacaktır.

Not:
Gelecek dönemlerde Erasmus hareketliliğinden yararlanmak üzere başvurmak isteyen adayların başvuruları 
çevrimiçi (online) sistem üzerinden alınacağından, öğrencilerimizin başvuru sürecinde e-posta adreslerinin bulunması gerekmektedir. Kişisel ya da kurumsal (…ogr.cbu.edu.tr uzantılı) e-posta adreslerinden herhangi biriyle sisteme kaydolmak mümkündür.  Kurumsal e-posta zorunlu değildir.

E-posta adresinizle  app.int.cbu.edu.tr sayfasından kaydolduktan sonra, online başvurunuzu tamamlayınız. Başvuru sonrasında alacağınız çıktıyı saklayınız ve sınav günü yanınızda bulundurunuz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Sisteme daha evvel kaydolan öğrencilerimiz kaydoldukları e-posta adreslerin ile üye giriş kısmından giriş yapabilirler. Ayrıca e-posta adreslerinizle kaydolurken lütfen Türkçe karakter kullanmayınız.


Öğrenim Hareketliliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız…

Staj Hareketliliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız…

Başvuru Takvimleri için tıklayınız…

Erasmus Başvuru Sistemi Kullanım Kılavuzu için tıklayınız… 


Saygı ile duyurulur,

Manisa Celal Bayar Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü

  • Erasmus+
  • Bologna Süreci
  • Uluslarası Öğrenci
  • Erasmus +Gençlik Projeleri
  • Ulusal Ajans
  • Merkezi Faaliyetler
Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2019 | Güvenlik ve Gizlilik